Čítanie z tváre

Viete, že keď čínski cisári ochoreli, nezavolali si svojich lekárov, aby ich liečili, ale nechali ich popraviť? Zbláznili sa? Kdeže!

Čínski cisári mali tých najlepších lekárov z celej svojej ríše. Širok-ďaleko nebolo lepších. Ich úlohou však bolo dosiahnuť, aby cisár neochorel.

Určite ste už počuli o tradičnej čínskej medicíne, o čínskych bylinkách, napríklad o ženšene a o niektorých metódach liečenia. Málokto ale počul, ako tí najlepší lekári diagnostikovali čínskych cisárov.

Samozrejme, nemali právo merať cisárovi 2x denne krvný tlak alebo prehliadnuť každý deň jeho telo, pozrieť sa mu do krku,  zmerať krvný cukor, ani hladinu cholesterolu. Ako teda diagnostikovali? Je známe, že keď masírujeme určité miesta na chodidlách, podporujeme určité vnútorné orgány. Málo kto však vie, že podľa znakov na rôznych častiach tváre je možné diagnostikovať stav našich vnútorných orgánov a že tradičná orientálna medicína túto metódu využívala.

Neviete na svojej tvári rozpoznávať signály, ktoré vysielajú oslabené orgány?

Tieto signály väčšinou predchádzajú plnému vypuknutiu vážnejších chorôb. Poskytujú nám teda čas a veľkú šancu vážne choroby objaviť v počiatočnom štádiu a urobiť opatrenia, aby neprepukli vôbec. Aj naši lekári ešte pred viac ako 100 rokmi vedeli čítať z tváre. Pamätáte sa na staré filmy, keď prišiel lekár k pacientovi, pozrel sa mu do tváre a hneď vedel čo má robiť? Ako inak by to vedel, ak by si príznaky neprečítal na tvári chorého? Chcete si osvojiť cielenú prevenciu? Viete o tom, že vaši predkovia mali podobné zdravotné problémy ako vy? Obávate sa, že aj vy budete musieť dlhé roky žiť s nejakou závažnou chorobou? Choroba sa neprikráda tajne k nám, aby nás potom nenazdajky tvrdo zasiahla. Choroba je dlhý proces a pri svojom vzostupe sa prejavuje určitými signálmi. Pokiaľ niekto rozumie týmto signálom, nemusí prehliadať cisára každý deň, aby sa dozvedel, aké choroby má a v akom sú štádiu.Možno i z vášho organizmu vysiela svoje signály dlhodobá a vážna nemoc, hoci lekár by Vám dnes po vyšetrení pravdepodobne povedal: "Máte niektoré hodnoty v krvi trochu vyššie, ale neznepokojujte sa, nejde o nič vážneho, ste úplne v poriadku..."

A pritom je možné, že Vaša choroba už začala vysielať signály. Vnútorné orgány Vás nebolia.

Všimli ste si nejaké zmeny  na svojej tváre a riešite ich natieraním sa rôznymi masťami či krémami? Máte nové vrásky, tu i tam zčervenané suché miesta a vriedky? Však toto sú signály! Všetko má svoj význam a príčinu.

Hlavné oblasti tváre

ZÓNA 1 "Pečatná sieň"

1

"Palác života", "pečatná sieň" alebo centrálna zóna pečene a žlčníka. Tak by sa dala nazvať táto časť tváre. Diagnostikujeme na nej stav týchto orgánov: pečeň, žlčník, slezina, slinivka. Ak je s nimi všetko v poriadku, je táto zóna celkom čistá, bez vrások, vyrážok, hrbolčekov, preliačín alebo fľakov a škvŕn. V opačnom prípade by sme mali venovať zvýšenú pozornosť  už uvedeným orgánom.

Veď kto by sa nechcel vyhnúť napríklad cukrovke? Tak čo s tým?

Test: Prejdime si jemne prstami touto zónou. Pokiaľ cítime jemné hrbolčeky, šupiny alebo piesok, nevyzerá to s našimi žlčovodmi dobre a treba začať s nápravou. To platí aj vtedy, ak pozorujeme v tejto zóne odlišné zafarbenie pokožky, vyrážky alebo iné anomálie.

ZÓNA 2 "Palác detí"

2

"Palác detí" alebo zóna obličiek a močových ciest.

V tejto zóne môžeme teda zisťovať stav našich obličiek, močového mechúra a močových ciest. Oblasť by vždy mala byť bez opuchov, vrások, znamienok, boľačiek a škvŕn. V takomto prípade môžeme byť spokojní, pretože náš "hydrogénny" systém funguje vynikajúco. Ak však nie je táto zóna čistá, musíme sa zamyslieť a mnoho vecí zmeniť. Podľa slovníka hypochondra sa odporúča dialýzu nebrať! Už aj časté zápaly, kamienky či iné poškodenia spomínaných orgánov dokážu potrápiť, tak prečo neostať zdravým? Čo teda s tým?

Test: Zahľadíme sa na oblasť pod očami. Dokonca i znamenie, ľudovo nazývané kruhy pod očami, môže vypovedať o nesúlade týchto orgánov.

ZÓNA 3 "Čo máš v duši povedia uši"

3

Zóna obličiek, močových ciest, močového mechúra, ale tiež prostaty a smenníkov. Ani priestor okolo uší ni je určený na skladovanie a iných anomálií. Napríklad "dobre uložená" viditeľná zvislá vráska nám niekedy i roky dopredu hovorí: "Prostata ťa má už dosť!" My však ešte nič necítime a svojmu telu nerozumieme, tak čo by sme si robili starosti..., ale keď to príde čo potom? Nie je mnohokrát už neskoro?

Test: Starostlivo si prezeráme "územie" pred uchom a hľadáme zvislú vrásku, znamienka a škvrny. Našli ste? Tiež odhalíme, že prostata je už poškodená stratou tlaku pri močení. Ako keby moč len padal.... A často...

ZÓNA 4 Bambuľa, "palác hohatstva"

4

"Bambuľa" alebo, ak chcete, špička nosa obsahuje pre nás dôležité informácie o stave nášho srdca. Tieto signály sú natoľko dôležite, že by sme ich skutočne nemali prehliadať. Špička nosa by mala byť pekná, symetrická, hladká, oblá, proste čistá. Pri všetkých chorobách máme relatívne mnoho času, ale pri ochoreniach srdca a obehového systému nie. Často rozhodujú len sekundy. Preto volanie vášho srdca nepodceňujte.

Test: Priložíme si ukazováčik ku špičke nosa a zľahka pritlačíme. Pohybujeme striedavo doľava a doprava. Pokiaľ cítime na špičke nosa dve chrupavky, je naše srdce precitlivené so sklonom k srdečným príhodám. Malo by nás tiež varovať, ak je špička nosa "zakvitnutá" žilkami alebo napuchnutá, zdurená, špicatá, fľakatá či azda s rankami. Žiadna výhra nie je ani studená či biela špička. Vo všetkých vyššie uvedených prípadoch treba rýchlo jednať.

ZÓNA 5 Naše líca nám povedia viac

5

Líca prezentujú stav pľúc a hrubého čreva. Celá táto oblasť by mala byť hladká, hebká, bez vyrážok, škvŕn, enormného začervenania, bledosti, temného sfarbenia, znamienok a opuchov. Takže vo svojej podstate líca typu "krv a mlieko" vlastne vyjadrujú vážne poškodenie, a nie pevné zdravie. Presne tak ich predsa vidíme, ked vedieme svojich chorých potomkov k lekárovi... Plocha líca naznačuje stav pľúc a okraj stavu hrubého čreva. Uprostred líc sa nachádza zóna pre vaječníky či semenníky.

Test: Palcom a ukazovákom jednej ruky stlačíme tlakom plochu medzi spojením palca a ukazováka druhej druky. Ak cítime pod kožou pri tomto spojení "povrazy", treba konať. Rovnako, pokiaľ je prítomný opuch alebo ak cítime bolesť. Ďalšie miesto na zatlačenie je pod uchom za lalôčikom. Tlačíme smerom do hlavy. Nesmie bolieť... Ostatné zhodnotíme pohľadom.

ZÓNA 6 Vieme, na čo bozkávame?

6

Ústa zóna, ku ktorej priraďujeme pažerák, žalúdok, dvanásťtorník, Vaterovu ampulu, tenké črevo a hrubé črevo. Nie je náhoda, že sa hovorí: "Je dôležité, čo do úst vchádza, ako aj čo z nich vychádza." Ústa prezentujú stav nášho zažívania. Mali by byť svetlé, s dobrou kontúrou, miernym leskom, plné (nie však opuchnuté či ináč zdurené), ružovočervené, hladké.

Ak sú však vaše pery vysušené, šupinaté, krvavé, popraskané, zdurené či azda s temnými alebo čirnymi miestami treba rýchlo konať.

Test: Okrem prehliadky úst môžeme ešte zisťovať predispozičné oslabenie napr. hrubého čreva. Otočíme ruku dlaňou hore s prstami pri sebe. Ak je ukazováčik dlhší než prstenník, je črevo oslabené. Mali by sme sa oň starostlivo starať, i keď "funguje" zatiaľ normálne.

ZÓNA 7 Zóna vzťahov

7

Zóna vzťahov predstavuje zónu, v ktorej sa dá diagnostikovať stav pohlavných orgánov, a to ako u možov, taka j žien. Len, samozrejme, určujeme rogány podľa pohlavia. Môžeme tu odhaliť ťažkosti, ktoré sa týkajú vaječníkov, vajíčkovovou. Celý priestor by mal byť prezentovaný čistou, hebkou, hladkou kožou, tak ako by mal vyzerať stav našich intímnych miest. Bohužiaľ, to sa práve nedarí a priestor tejto zóny býva často posiaty vriedkami, vírusmi či plesňami Koža namiesto lesku žiari mastnotou alebo uhrovitosťou. Z duchovného hľadiska vyjadruje tento priestor čistotu vzťahov a ich prežívanie. Ako to teda s nami je? Môžeme preto niečo urobiť? Áno...

Test: Otvorme oči! Začnime sa pýtať...